Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażliwe jelita/żołądek?
Autor Wiadomość
misiaki45 
misiaki45

Mój labrador: Elza
Wysłany: 2016-02-02, 12:38   Wrażliwe jelita/żołądek?

Witam wszystkich i będę bardzo wdzięczna za pomocne informacje....

moja dwuletnia sunia ok 3 tygodni temu zaczęła wymiotować w nocy-wydzielina śliny, lekko żółci -czasami jedzenia......trwało to ok kilku dni-nieregularnie i tylko w nocy a przez cały ten czas w dzień zachowywała się jak zdrowy pies: jadła, piła i chciała się bawić i brykać a kupka idealna...oczywiście byliśmy u weterynarza-diagnozy właściwie brak bo pies w dzień był zdrowy-dostała 2 tury zastrzyków m.in na zatrzymanie wymiotów i prawie od razu nastąpiła poprawa...jednak po 3 dniach zdarzyło jej się jednorazowo zwymiotować nad ranem i później ponownie po 3 dniach podobnie...zmieniliśmy jej karmienie: z 2 posiłków na 3 mniejsze i dajemy jej siemię lniane...od paru dni wydaje się, że jest ok ale nagle dzisiaj zastrajkowała i nie zjadła śniadania-co jest dla niej naprawdę nieprawdopodobne ( dodam, że dostaje suchą karmę+ przed chorobą niektóre warzywa i owoce i jogurty itd-staramy się ją db odżywiać-karma od szczeniaczka ta sama Olivier-nigdy nie było problemów wcześniej)...przyznaje, że się denerwuję-nie chcę jednak panikować ...co myślicie?

Pozdr

Agnieszka30 
Labradory.info FB

Mój labrador: Czesio
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2016-02-03, 14:41   

Właśnie teraz mój pies ma podobny problem. Byliśmy u weta po zastrzyki i tabletki. Ale podczas wszystkich dni niestrawności jadł tylko ryż z kurczakiem i marchewką, żeby nie obciążać dodatkowo żołądka. Jeśli nie było konkretnej diagnozy to może jej coś stanęło na żołądku? Czasami Labki coś wciągną na dworze i później mają problemy z żołądkiem. Jak je i co najważniejsze pije to myślę, że nie ma co panikować.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."

misiaki45 
misiaki45

Mój labrador: Elza
Wysłany: 2016-02-04, 14:27   

...na szczeście już wszystko w porządku-chyba niepotrzebnie zaniepokoiłam się, że nie zjadła śniadania:)....obiad i kolację zjadła już ze smakiem !......zmieniliśmy jej pory i liczbę posiłków +siemię (żeby czas pomiędzy nimi był krótszy) i chyba to był klucz do sukcesu....znów chce broić :)

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2016-04-20, 13:57   

Jako,że Chopper przeszedł ostatnio jakieś zatrucie czy infekcje i nie jadł prawie tydzień(aż dziwne,że mój pies nie jadł tydzień :-P ) to oprócz kroplówek podawanych z witaminami żeby go wzmocnić,leków p/bólowych i antybiotyków to zrobiliśmy kontrolne badania też + badanie na helicobakter pylori.I morfologia pierwsza wskazała na jakiś stan zapalny bo leukocytoza podwyższona(badanie kontrolne po antybiotyku to badanie jak młody bóg tak idealne ),biochemia idealna,na mocz jeszcze czekam,bo dopiero dziś oddałam do badania ;) .Helicobakter ujemny,zresztą wszyscy się tego spodziewali.
W usg jak i w rtg j.brzusznej pogrubiała ściana żołądka wskazująca na przewlekły stan zapalny niestety po podawanych lekach na te cholerne chore stawy biodrowe :( .Póki co leczymy to Helicidem 20 mg i Ventyrem 1 g.W maju kontrolne usg czy śluzówka się zmniejsza.Pozatym na wątrobie znaleźli mu torbiel 4 cm na 3,8 cm,też do kontroli czy rośnie ?.

Odpowiedz do tematu