Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekroczone normy
Autor Wiadomość
Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2006-12-12, 13:08   

cuciola napisał/a:
z Ndal wyczytalysmy gdzies na necie ze przy rozwoju kosci fosfataza jest podwyzszona,wet tez nic nie powiedzial :co?: :confused:

Nie wiem.
Robie regularnie badania swoim rosnacym psom i fosfataza zawsze jest w normie.

Sprawdz w jakich jednostkach masz podany wynik a w jakich norme bo moze to jest przyczyna problemu a nie zdrowie psa.

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2006-12-12, 13:12   

Krystyna napisał/a:
Sprawdz w jakich jednostkach masz podany wynik a w jakich norme bo moze to jest przyczyna problemu a nie zdrowie psa.

i to jest najbardziej prawdopodobne

A "w necie" to znaczy w interpretacji wyników badań u ludzi - przeczytałam że dzieci w okresie wzrostu/dojrzewania mogą mieć podwyższony poziom. O zwierzakach niczego na taki temat się nie doszukałam.

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2006-12-12, 13:17   

http://www.ldn.org.pl/rea...article_3_id=44
tutaj wyczytalam ze Fizjologiczny wzrost aktywności enzymu obserwuje się u wcześniaków, u dzieci w okresie dojrzewania -moze w psami w okresie wzrostu jest tak samo? :co?:

[ Dodano: 2006-12-12, 12:21 ]
Cytat:

wyniki mam w postaci tabelki i pisze 301 (bez jednostek) a obok sa normy i pisze 0-180 UI/l

Yoghi (*)

mysza 

Mój labrador: Miki i Szejk
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2006-12-12, 13:29   

Miałam podobny dylemat z jednostkami ( u mnie w przypadku enzymów trzustki) , i doczytałam się że UI/l jest takie samo jak U/l
jeśli chodzi o fosfatazę jest to najbardziej miarodajny wynik jeśli chodzi o schorzenia wątroby , u jednej z moich suniek wyniki prób wątrobowych ASPAT i ALAT były idealne natomiast fosfataza podwyższona , nasz wet od razu zlecił USG wątroby ,faktem jest że ona miała też inne objawy . Z tego co mi wiadomo u psów w okresie dojrzewania mogą wystąić zawyżone wyniki fosfatazy jednak należy podawać (jeśli jest to kwestia wątroby ) leki ziołowe poprawiające funkcje wątroby np Silivet Moja Mikunia w wieku 6 ściu miesięcy miała podwyższoną fosfataze i podawaliśmy przez miesiąc od tego czasu wszystko wróciło do normy.

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2006-12-12, 13:30   

juz wiem :D

Wioletka od Nugata sie spytala swojego weta i powiedzial ze to normalne w okresie wzrostu.podwyzszony poziom swadczy o obecnosci ilienzymu kostnego,kiedy pies rosnie.
Norma ktora mam jest dla doroslego psa a nie dla rozwijajacego sie szczeniaka..
uff..Dzieki Nugatowa! :*

[ Dodano: 2006-12-12, 12:31 ]
przy okazji zapytam mojej wetki jak bedziemy sie widziec

Yoghi (*)

mysza 

Wysłany: 2006-12-12, 13:39   

Ja nie słyszałam żeby normy były inne dla rozwijających się psów i dorosłych??

[ Dodano: 2006-12-12, 13:40 ]
A czy któś wie co mogą oznaczać za niskie wartości enzymu trzustki Lipazy ??
U mojego Szejka jest to wartośc 156 u/l a norma od 256 u/l

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2006-12-12, 13:41   

No zależy jakie normy :)

Szczeniak ma inną temperaturę, inną częstotliwosc oddechów i kilka innych też :)

mysza 

Wysłany: 2006-12-12, 13:43   

Ja miałam na myśli normy badań laboratoryjnych z surowicy:)

LUCKY;-* 
Justyn@

Mój labrador: Lucky
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-03-26, 11:09   

Drodzy Forumowicze muszę się Was poradzić bo nie wiem co mam robić... :cry:

Szykujemy naszego Lakiego do kastracji i oczywiśćie w poniedziałek miał pobraną krew do badania...wczoraj odebraliśmy wyniki i odrazu pojechaliśmy do Pani wet...ja myslałam że wszystko będzie ok a tu zaskoczenie Laki ma podwyższone czynniki wątrobowe

AIAT------130 U/I
AspAT----90 U/L

Wetka powiedziała że oczywiście nie może podać Lakiemu narkozy w takim stanie a wątrobe trzeba zregenerować...Laki dostał hepatil i po wybraniu wszystkich tabletek badanie bedzie jeszcze raz robione (dodam że inne wyniki są książkowe). Teraz moje pytanie...czy mam Lakiemu odstawić karme na czas leczenia(Acana Adulit Dog) i przejść na gotowane czy zakupić karme RC Hepatic???? Sama nie wiem bo wetka nic o diecie nie wspominała :nie: A i co może być przyczyną takich wyników???? Przyznam się że Laki czasami dostaje małe gratisiki :ups: na spacerze nic nie je bo zawsze jest pilnowany...Czy przyczyną może być karma????Dodam że czasami ma dziwny zapach z pyska ale nie jest on jakoś taki odrażający...

POMOCY

Oluna 
Moderator Grupy

Mój labrador: Labcia Thelma oraz Cavalierka Filu :-)
Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2009-03-26, 15:37   

Spokojnie, wątroba szybka się regeneruje :) Warto przejść na karmę wet. Przyspieszy ten proces i odciąży wątrobę. Oprócz tego wyeliminujcie tłuste rzeczy (typu ucho wędzone) + tabletki i szybko wątroba wróci do normy.

LUCKY;-* 
Justyn@

Mój labrador: Lucky
Wysłany: 2009-03-26, 16:20   

Oluna, dzięki za odpowiedz :*

Oluna napisał/a:
typu ucho wędzone
oj to Laki będzie zawiedziony...Jego ulubione przysmaki (fakt teraz zdałam sobie sprawe że jadł tego za dużo).

Mam jeszcze takie małe pytanko czy jak Laki teraz jest na suchej karmie to w czasie kuracji moge mu dawać te gotowane mieszanki???? czy raczej jak suche to cały czas suche i nie zmieniać Mu???

supergirl 
Magda i Amber

Mój labrador: Amber
Wysłany: 2016-01-08, 18:43   

Witam wszystkich.
Niestety mamy problem, prawdopodobnie wątrobowy.
Przed świętami Amber miał robioną kastrację i wycięcie tłuszczaka. Na następny dzień strasznie wymiotował. Dostał leki, kroplówkę i minęło. Niestety po ok. 1,5 tygodnia znowu zaczął wymiotować (w zasadzie gęstą śliną) i było trochę biegunki + do tego drgawki. Znowu dostał leki, codziennie jeździliśmy na kroplówkę, no i zrobiono mu wyniki - podwyższony ALT (81) i AST (80). To było w niedzielę. Następne wyniki zrobiliśmy wczoraj (czwartek) i wyszło ALT - 23 i AST - 100. Przed zabiegiem oba wskaźniki były w normie.
Amber przy okazji nabawił się zapalenia pęcherza (robione USG) i dostaje Urofuraginum i Urosept.
Dodatkowo na wątrobę dostał Biohepanex i od wczoraj Encorton.
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Bardzo się o niego boję :(
Dodam, że zaczął więcej pic i sikać, ale to chyba przez ten Urosept.
Ogólnie już chętnie je, ale zdecydowanie więcej sika...

Proszę pomóżcie. Kolejne badanie krwi mamy zrobić za tydzień, ale ja już od niedzieli nie śpię i ciągle się martwię ;(

Czy mam szukać innego weta??

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2016-01-08, 19:44   

supergirl napisał/a:
na wątrobę dostał Biohepanex i od wczoraj Encorton.
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Bardzo się o niego boję :(
Dodam, że zaczął więcej pic i sikać, ale to chyba przez ten Urosept.
Ogólnie już chętnie je, ale zdecydowanie więcej sika...
Czy mam szukać innego weta??

Jeśli ma podwyższone próby wątrobowe, to dieta wątrobowa ( typu Hepatic ), więcej sika po Encortonie, to steryd.
Skonsultuj to z innym wetem, może narkoza przy zabiegu ma coś wspólnego z jego obecnym stanem :co?: Zdrówka dla piesa :tuli:

supergirl 
Magda i Amber

Mój labrador: Amber
Wysłany: 2016-01-08, 20:01   

krycha, nie wiem dlaczego, ale czuję, że to może być winna narkoza i że ten Encorton nie jest potrzebny :(
Chciałabym jutro pojechać do Wrocławia do Weta na Uniwersytet Przyrodniczy. Jak mój mąż wróci z 2giej zmiany, to z nim porozmawiam.
Moja aktualna Wet twierdzi, że to immunologiczne zapalanie wątroby, ale czy te próby są aż tak wysokie, żeby mówić już o zapaleniu?

[ Dodano: 2016-01-08, 20:10 ]
Właśnie dzwoniłam do Wrocławia. Jesteśmy umówieni na środę do hepatologa. Strasznie się boję :(

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2016-01-08, 21:03   

trzymam kciuki, trzeba być dobrej myśli :tuli:

[ Dodano: 2016-01-15, 16:31 ]
supergirl napisał/a:
[b]
Właśnie dzwoniłam do Wrocławia. Jesteśmy umówieni na środę do hepatologa. Strasznie się boję :(

jak tam piesełek się miewa :co?:

Odpowiedz do tematu