Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
ektopia moczowodów u szczeniaka
Autor Wiadomość
mada 
mada

Mój labrador: jeta i mamba
Wysłany: 2015-03-03, 14:04   ektopia moczowodów u szczeniaka

Witam, czy ktoś z Was spotkał się z nieprawidłowością w budowie układu moczowego laba? Nasza 4,5 miesięczna suka ma podejrzenie właśnie ektopowej budowy moczowodów. Podejrzenie, bo jeszcze jesteśmy przed powtórnym badaniem moczu (pierwsze nie wskazywało na żadne zapalenie), ale jeśli wszytko będzie w normie, następna rzecz jaka nas czeka to usg z kontrastem, które pewnie potwierdzi przypuszczenia weta.
Czy ktoś z Was spotkał się z tą chorobą/nieprawidłowością i czy znacie jakieś pomyślne zakończenia operacji?

kamil84 

Wysłany: 2015-03-03, 14:36   

mada, Na jakiej podstawie weterynarz stwierdził że jest w ogóle jakaś wada układu moczowego? Bez badań obrazowych (USG,RTG,TK) nie można stwierdzić żadnej wady narządów wewnętrznych. Chyba że weterynarz jest jasnowidzem.

mada 
mada

Wysłany: 2015-03-03, 14:40   

"usg z kontrastem potwierdzi przypuszczenia weta" - dalej - bez komentarza kamil84,

Proszę o odpowiedzi osoby, które faktycznie mają coś do powiedzenia na temat ektopii moczowodów.

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla, Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2015-03-04, 08:30   

mada na forum pomocy labradorom PRIMA był przypadek suczki z nieprawidłową budową w ukł.moczowym . Z tego, co pamiętam miała robioną operację we Wrocławiu- klinika uniwersytecka, leczenie trwało długo, ale zakończyło się powodzeniem. Imie suczki to MAJKA, szczegóły walki o nerki Majki znajdziesz na forum Primy, w zakładce "znalazły dom", adoptowała ją forumowiczka o nicku siraz. =)

mada 
mada

Wysłany: 2015-03-04, 09:27   

Dzięki za info, już tam zerkam :)

Odpowiedz do tematu