Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jest agresywny kiedy coś ukradnie
Autor Wiadomość
Elizkaa 

Mój labrador: Niko
Wysłany: 2013-06-05, 17:46   Jest agresywny kiedy coś ukradnie

Witajcie,

Niko jest na co dzień bardzo grzecznym psem. Bardzo szybko się uczy nowych rzeczy, nie ma z nim problemu na spacerach, z psami ma świetny kontakt. Normalnie pies idealny gdyby nie jeden bardzo ważny i istotny problem - jest bardzo, bardzo agresywny kiedy zabierze lub znajdzie co do jedzenia. Rzadko kiedy uda mi się mu coś zabrać - a potrafi zjadać naprawdę różne rzeczy, łącznie z zamrożonym mięsem w woreczku, w swoim krótkim życiu zjadł tyle woreczków, że już nie liczę. I to już nie chodzi, że mnie ugryzie, ale zdarzyło mu się ugryźć znajomą - czasem zostaje pod opieką kogoś innego.

Taka walka nasiliła się w ciągu ostatnich 3 tygodni, idziemy do wet zobaczyć czy to nie problem zdrowotny, a jak nie to zaczniemy bardziej pracować z naszym treserem, jednak może Wy mieliście ze swoim labkiem podobny problem?

Od razu uprzedzę pytania - jak ja mu coś dam to bez problemu to jemu zabieram, z miski je tylko po moim pozwoleniu, agresja pojawia się gdy sam coś upoluje z kuchni lub zajdzie coś na dworze.

Pozdrawiam

Eliza

Gocha2606 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2013-06-05, 22:35   

Elizka, a co z tego wątku przerobiliście - czyli co z kontrolą nad psem i przerobieniem zaleceń z filmiku?

http://labradory.info/vie...hlight=#1003015

Szkolicie się u profesjonalisty - co on doradza, jak to działa?

Hermes237 

Mój labrador: Teddy
Wysłany: 2013-11-07, 21:26   

mój jest agresywny wtedy kiedy ktoś zabiera mu zabawkę albo jak zje coś złego np.chusteczkę (są zdolne) to wtedy kiedy staram sie mu to wyjąć też jest agresywny

bartek22 
rajan

Mój labrador: Rajan ,Ziller
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2013-11-08, 20:36   

Hermes237, to wcale nie musi byc agresja ,moze powarkując z czym w pysku zachęca cię do zabawy. Oddawania przedmiotów trzeba uczyc na wymiane tzn zabierasz ale w zamian cos dajesz .
Przykład :wczoraj dostałam kawałek kiełbasy a dzisiaj na spacerze zostałam obdarowana ogromną kością schabową bo Zill stwierdził ze mi to przyniesie i cos za to dostanie - nie pomylił się . Równie dobrze kiełbasę mógł zjeść , szybko w panice bo pani będzie krzyczeć , z kością nawiać bo zabierze / dodam ze biegał luzem bez smyczy / . Nie chwale dnia przed zachodem słonca ale..... dumna jestem jak paw :tak:

Odpowiedz do tematu