Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Labradorka z Bydgoszczy z protezą łapki - pytanie
Autor Wiadomość
Gończa 

Wysłany: 2013-09-04, 18:34   Labradorka z Bydgoszczy z protezą łapki - pytanie

Witajcie! W zasadzie zarejestrowałam się na Waszym forum po to żeby uzyskać od Was podpowiedź w sprawie protezy labradorki (suni Mysi) na temat, której znalazłam informacje w jednym z artykułów w internecie. W związku z tym, że moja sunia (Gończy Polski) jest po bardzo poważnych "przejściach" i ma amputowane praktycznie wszystkie palce w trzech łapkach z czego jedna jest w takim stanie, że potrzebne jest jakieś rozwiązanie, najprawdopodobniej proteza, dlatego też szukam namiaru na wspomnianego w artykule "weterynarza spod Warszawy", który wykonał tę protezę dla Mysi. Będę wdzięczna za wszelkie informacje bądź podpowiedzi gdzie tych informacji szukać. A może wiecie też ile taka proteza kosztowała? Jeśli przegapiłam te informacje na
Waszym forum bądź jeśli mój post umieściłam w złym miejscu to bardzo za to przepraszam.

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2013-09-04, 19:16   

Firma nazywa się Mark Protetik - Konstancin - Jeziorna k/Warszawy.
e-mail: konsultacje@markprotetik.pl

Z tego, co pamiętam, koszt rzędu 1000,-zł

Gończa 

Wysłany: 2013-09-04, 19:33   

Bardzo serdecznie Ci dziękuję :-) Jutro tam zadzwonię i podpytam o możliwość pomocy mojej kochanej inwalidce.

krycha 

Wysłany: 2013-09-04, 20:12   

Nie ma za co. Jedna uwaga, ten człowiek nie jest weterynarzem. On robi protezy ludzkie, a pobocznie robi protezy dla psów. Mysia nie jest pierwszym psem, dla którego zrobił protezę. Parę lat wstecz, zrobił protezy dla rotki. :)

Gończa 

Wysłany: 2013-09-04, 21:08   

Znalazłam stronę Markprotetik więc zauważyłam, że faktycznie to są przede wszystkim rozwiązania dla ludzi. W naszym przypadku raczej w grę nie wczodzi proteza typu wszczepienie do kości bo trzeba byłoby jeszcze dalej amputować mojej suni łapkę a tego bym nie chciała. Mam jednak nadzieję, że ludzie z takim doświadczeniem może podpowiedzą mi jak rozwiązać ten problem. W grę wchodziłby najlepiej jakiś but odseparowujący łapę od podłoża. Rozmawiałam dziś z firmą Admirał z Łodzi, która specjalizuje się w ortezach, ale nie wiem czy ich propozycja zda egzamin dlatego szukam dalej. W tej chwili w prawej łapie pozostałe kości przy chodzeniu tak jakby wbijały się w ocalałe resztki poduszeczek stąd ogromny ból przy chodzeniu.

krycha 

Wysłany: 2013-09-05, 08:11   

Gończa napisał/a:
Znalazłam stronę Markprotetik więc zauważyłam, że faktycznie to są przede wszystkim rozwiąz W grę wchodziłby najlepiej jakiś but odseparowujący łapę od podłoża.

taki właśnie a'la bucik ma Mysia :)

Gończa 

Wysłany: 2013-09-05, 09:53   

Gdybym wczoraj w wyszukiwarce inaczej wpisała wyszukiwaną frazę to odnalazłabym na dogo cały wątek o ślicznej Mysi. No i ten happy end :-) )) Super, że są ludzie którzy pomagają takim "bidakom". Już dzwoniłam do Markprotetik i jestem umówiona na razie na mailową konsultację na podstawie zdjęć. Jeszcze raz dzięki.

Ania i Bartek 

Mój labrador: Nala
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2013-09-05, 15:34   

Gończa, a ja się bardzo cieszę, że sprawa naszej Mysi może pomóc innym psiakom, super! Tutaj jest wątek Myszuni, jeśli jeszcze nie dotarłaś do niego: http://labradory.info/vie...c694fa1#1016250

Mam nadzieję, że uda się dopasować jakieś rozwiązanie dla Twojego psiaka. Z naszej strony powiem tyle, że Mysia super chodzi w protezie, akceptuje ją w zupełni, jakby miała normalnie czwartą stopę. Tylko trzeba się przygotować na mozolne dopasowywanie i przeróbki, co może trochę potrwać, bo psina sama nie powie, czy ją coś obciera, czy nie, dopiero wychodzi po spacerowaniu. Ale ogólnie to bardzo fajna sprawa i warto podjąć trud dla większego komfortu psinki. :) Serdecznie Cię pozdrawiamy! :)

Gończa 

Wysłany: 2013-09-06, 20:04   

Przeczytałam cały wątek o Mysi w większości z łezką w oku. I jak się cieszę, że Mysia została w rodzinie. Jak czytałam tę opowieść od razu stanął mi przed oczami obraz gończej bezdomnej suczki Bajki (wątek na naszym zielonym forum gończych polskich i ogarów - Blog Bajki) o której życie i zdrowie walczyliśmy. I również udało się. Jak to dobrze, że są na świecie tacy ludzie, którym chce się coś zrobić dla tych bezbronnych stworzeń.
Wczoraj wysłałam maila ze zdjęciami swojej suni do Markprotetik (wcześniej rozmawiałam z jakimś panem). Na razie ma to być taka konsultacja mailowa właśnie na podstawie zdjęć łapki, więc czekam na propozycje z ich strony. Trochę martwi mnie jednak cena, bo jest to mało sprzyjający moment, ale cóż najwyżej się zadłużę, bo serce mi się kraje, jak widzę cierpienie mojej suni w czasie spacerów. Tak więc raz jeszcze dziękuję za informacje i miłe przyjęcie. Aniu i Bartku wymiziajcie ode mnie śliczną Mysię i szepnijcie jej do ucha, że życzę jej dużo zdrówka :zakochany:

Ania i Bartek 

Mój labrador: Nala
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2013-09-08, 10:25   

Mysia dziękuje! :) Miziaki dla Twojej psinki, niech się dzielnie trzyma! :tuli:

Gończa 

Wysłany: 2013-09-10, 14:29   

Niestety, dostałam odpowiedź odmowną z MarkProtetik. Nie są w stanie pomóc mojej suni. Jestem załamana, bo to była moja ostatnia deska ratunku. Zamówię więc chyba ortezę w Admirale, chociaż wg mojego męża będą to pieniądze wyrzucone w błoto, bo to rozwiązanie nie zda egzaminu...

Odpowiedz do tematu