Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
kasz jęczmienna
Autor Wiadomość
michal1989 

Mój labrador: Anya
Wysłany: 2012-05-27, 20:55   kasz jęczmienna

Witam dałem labkowi (szczeniak 3 miesiące) kasze jęczmienną z dodatkami, widzę w odchodach,że nie jest strawiona...
czyli jej nie podawać lepiej psu bo nie przyswaja wartości energetycznych prawda ?
dodam że ryż i makaron dobrze trawi.
czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Yadira 

Mój labrador: Zmora
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-05-27, 23:40   

ryż i makaron to zapełniacze, pies nie przyswaja z nich nic potrzebnego.
Tak mały szczeniak powinien być na wysokiej jakości karmie suchej lub dobrze zbilansowanym BARFie + zwykle suplementach wapniowych.

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2012-05-28, 17:06   

michal1989 napisał/a:
czyli jej nie podawać lepiej psu bo nie przyswaja wartości energetycznych prawda ?

Tak.

Szczeniakowi jak i dorosłemu psu lepiej podawać dobrze zbilansowaną karmę :) Nie wychodzi drogo a pies ma w niej zapewnione odpowiednie składniki.

michal1989 

Mój labrador: Anya
Wysłany: 2012-05-29, 01:00   

to mój 1 piesek i tak różne mu daje jedzonko bo nie jestem doświadczonym panem :)
zazwyczaj suche a jak gotuje to makaron/ryz z mięsem i marchewką,wszystko wcina :)
dzięki za odpowiedź ;)

Olina997 
Ola

Mój labrador: Fifi
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-05-29, 13:21   

michal1989, taka rada ode mnie - nie gotuj szczeniakowi nic. Podawaj tylko dobrze zbilansowaną karmę dla szczeniąt. Koszt niestety nie jest niski (przy naprawdę dobrej karmie), ale na przyszłość Ci się opłaci, bo piesek będzie zdrowo rósł i nie będzie nagłych wizyt u weterynarza.

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2012-06-03, 19:46   

michal1989, Kasze są ciężkostrawne, makaron jedynie taki specjalny dla psów a ryż musi być rozgotowany.
Dodatkowo ryż czy kasza absorbują wapń i często spożywane mogą być przyczyną krzywicy. U tak młodego psa jest to poważne ryzyko.
Takie produkty powinny być jedynie niewielkim dodatkiem do diety, nie wnoszą żadnych witamin ani składników mineralnych, trzeba więc zawsze domowe jedzenie suplementować.
Najlepszym wyjściem będzie specjalna karma dla szczeniaków lub BARF.

KiwiZoo_pl 

Wysłany: 2013-01-24, 13:06   

W wypadku podawania ryżu czy też karmy szczeniakowi- wstrzymałbym się ponieważ jak słusznie zauważyłeś,nie jest w stanie tego przetrawić. Tutaj tylko i wyłącznie dobra,odpowiednio zbilansowana pod względem dietetycznym oraz energetycznym.

Odpowiedz do tematu